Zespół Redakcyjny

Łukasz Marek Fiema: Z wykształcenia historyk. Z zamiłowania pisarz. Jego artykuły ukazywały się na łamach czasopism „Portal” oraz „Magia i Miecz”, a opowiadania między innymi w Magazynie Kultury Popularnej „Esensja”, antologiach „Ku Gwiazdom” i „Sny Umarłych”, a także zbiorach Śląskiego Klubu Fantastyki. Miłośnik twórczości Stanisława Lema. Pomysłodawca oraz współzałożyciel Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej, którą jako członek Rady Uczestników reprezentuje w Konsorcjum Naukowym Ad Astra. Zawodowo związany z projektowaniem i budową satelitów w Creotech Instruments S.A.


Karol Ligecki: Urodzony w Olsztynie i mieszkający na emigracji w Szkocji. Członek redakcji magazynu „Biały Kruk”. Zawodowo żadnej pracy się nie boi. Stary amigowiec, wielbiciel kosmosu, fantastyki naukowej i samej nauki. Próbuje swoich sił w pisaniu SF, i czasem sypie rymem. Niepoprawny optymista zafascynowany teorią o starożytnych astronautach.


Bartosz Łysakowski: Zamieszkujący Katowice fizyk jądrowy, popularyzator nauki i fantastyki, instruktor harcerski oraz początkujący publicysta. W karierze naukowej doktorant fizyki na Zakładzie Fizyki Jądrowej i jej zastosowań Uniwersytetu Śląskiego, od swojej pracy inżynierskiej związany z CERNem. Fandomowo organizator licznych konwentów w tym od 2017 roku Pyrkonu. W 2020 założył „bloga” Kruk Fandomowy na FB i próbuje swych sił z publicystyką okołofandomową. Czynny instruktor harcerski hufca Katowice, zajmujący się metodyką i programem wychowawczym młodzieży.


Magdalena Świerczek-Gryboś: Z wykształcenia filozofka i etyczka. Badaczka twórczości Stanisława Lema. Redaktorka w wydawnictwach, projektach fanowskich i zinach. Autorka powieści oraz opowiadań fantastycznych, nominowana do Nagrody im. Macieja Parowskiego za rok 2019. Organizatorka licznych konkursów literackich, propagująca wnikliwy research naukowy przy tworzeniu utworów science fiction. Z jej inicjatywy powstała jedna z najobszerniejszych antologii fantastycznych w Polsce, „Ja, legenda”. Miłośniczka gier wideo, programów o kosmosie i urbexu.


Sylwester Gdela: Absolwent Inżynierii Materiałowej na WIMiC AGH. Udziela się w różnych projektach wydawniczych skupionych na fantastyce. Interesuje się chemią, neurobiologią, grami komputerowymi i muzyką, w szczególności elektroniczną. Do grona ulubionych dzieł literackich zalicza Kantos Hyperionu, trylogię Southern Reach i cykl Schronienie.