Zespół Redakcyjny

Łukasz Marek Fiema: Z wykształcenia historyk. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Debiutował na łamach dwumiesięcznika „Portal” jako autor tekstów związanych z grami fabularnymi. Jego artykuły pojawiały się również w „Gwiezdnym Piracie” oraz kwartalniku „Magia i Miecz”. Współautor bestiariuszy do gry fabularnej „Neuroshima”. Publikował opowiadania w Magazynie Kultury Popularnej „Esensja”, Magazynie „Histeria”, „Silmarisie”, „Szortalu”, „Okolicy Strachu”, a także antologiach Śląskiego Klubu Fantastyki. Wielbiciel twórczości Julesa Verne’a, Arthura C. Clarke’a oraz Stanisława Lema. Pomysłodawca i współzałożyciel Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej. Najchętniej pisze w konwencji hard science fiction.


Karol Ligecki: Urodzony w 1977 w Olsztynie i mieszkający na emigracji w Szkocji. Członek redakcji magazynu “Biały Kruk”. Zawodowo żadnej pracy się nie boi. Stary amigowiec, wielbiciel kosmosu, fantastyki naukowej i samej nauki. Próbuje swoich sił w pisaniu SF, i czasem sypie rymem. Niepoprawny optymista zafascynowany teorią o starożytnych astronautach – „Ja nie chcę wierzyć, ja chcę wiedzieć!”


Bartosz Łysakowski: Zamieszkujący Katowice fizyk jądrowy, popularyzator nauki i fantastyki, instruktor harcerski oraz początkujący publicysta. W karierze naukowej doktorant fizyki na Zakładzie Fizyki Jądrowej i jej zastosowań Uniwersytetu Śląskiego, od swojej pracy inżynierskiej związany z CERNem. Fandomowo organizator licznych konwentów w tym od 2017 roku Pyrkonu. W 2020 założył „bloga” Kruk Fandomowy na fb i próbuje swych sił z publicystyką około fandomową. Czynny instruktor harcerski hufca Katowice, zajmujący się metodyką i programem wychowawczym młodzieży.


Magdalena Świerczek-Gryboś: Z wykształcenia filozofka i etyczka. Badaczka twórczości Stanisława Lema. Redaktorka w wydawnictwach, projektach fanowskich i zinach. Autorka powieści oraz opowiadań fantastycznych, nominowana do Nagrody im. Macieja Parowskiego za rok 2019. Organizatorka licznych konkursów literackich, propagująca wnikliwy research naukowy przy tworzeniu utworów science fiction. Z jej inicjatywy powstała jedna z najobszerniejszych antologii fantastycznych w Polsce, “Ja, legenda”. Miłośniczka gier wideo, programów o kosmosie i urbexu.